top of page

Iniciativa KYBEZ - první ze série videí

Chcete nahlédnout pod pokličku ryze české společnosti Gordic, a přitom nemuset opustit teplo domova? Zajímají vás činnosti našich platforem a strategické firemní novinky? Pokud vaše odpověď zní ano, potom si nenechte ujít sérii videí, které jsme pro vás natočili. Každé pondělí se s vámi podělíme o zajímavosti, které zveřejníme na kanálu YouTube, našem webu i sociálních sítích.Jako první vám představujeme Iniciativu KYBEZ, která byla založena 12.02.2021. Jejím hlavním posláním je snaha o bezpečnější digitální prostor a kvalitní život v něm. Jedná se o nezávislou iniciativu s jasnými cíli. „Nejslabšími články bezpečného digitálního řetězu jsou lidé, jejich šéfové a potom až technologie a internet. Je tedy třeba posilovat systematické vzdělávání a efektivní řízení bezpečnosti informací včetně kybernetické bezpečnosti. Zapojovat a motivovat kreativní vizionáře, redaktory, učitele. Systémově řešit, prezentovat a učit. Při tom je důležité být viděn, slyšen a pochopen. Považujeme tedy i za naši společenskou odpovědnost pokusit se toto naše úsilí posunout na vyšší úroveň a nevzdávat se,“ vysvětluje generální ředitel společnosti Gordic Jaromír Řezáč.


Iniciativa se intenzivně obrací na přední firmy v oboru, instituce, organizace, školy a univerzity s výzvou přispět k růstu a rozvoji v oblasti kyberbezpečnosti. Formou společenské odpovědnosti tak napomáhá řešit problémy, nedostatky či potřeby v oblasti ICT technologií, jejich aplikace, legislativy, rozvoje a vzdělání. „Chceme oslovovat především odbornou veřejnost a nabízet jí svou podporu. Asi by nejlépe náš záměr vystihl pojem hub z oblasti kybersvěta. Iniciativa by měla být jako hub, který soustředí kabely do jednoho místa, aby je následně rozvedl cíleným směrem. Je to rozbočovač. Jednoduchý hub funguje jako pasivní rozbočka, my bychom však chtěli být už tím sofistikovanějším, který zesílí přenášený signál,“ dodává Vadim Petrov, prezident Iniciativy KYBEZ.


Věříme, že vás první video ze série zaujalo. Už za týden zavzpomíná generální ředitel společnosti Gordic Jaromír Řezáč na své profesní začátky a vznik firmy, která byla založena před 28 lety a dlouhodobě si drží pozici lídra v oblasti ekonomických a agendových systémů ve státní správě, samosprávě a bankovnictví. Celý rozhovor naleznete zde.

40 zobrazení

Comments


bottom of page