KRÁTKÉ ZPRÁVY, AKTUALITY

23. 5. 2022

ISSS 2022: Blíží se zemětřesení v eGovernmentu

Celý český eGovernment se má přestěhovat pod Úřad vlády a do nové Digitální a informační agentury. Přibýt mají až 3 miliony nových datových schránek, jejichž držitelé ale mohou být až „neuvěřitelně naštvaní“ složitostí a nepřehledností všeho a vynutit si změny.

23. 5. 2022

Kdo patří do Výboru kybernetické bezpečnosti?

Firmy, úřady a instituce, na něž se vztahuje zákon o kybernetické bezpečnosti, musí mít vytvořený Výbor kybernetické bezpečnosti, který zodpovídá za strategické směřování organizace v této oblasti. Ustanovit tento výbor doporučujeme i středním a větším organizacím, na které se povinnosti zákona prozatím nevztahují. Jací lidé se budou na činnosti Výboru kybernetické bezpečnosti podílet? A co patří mezi jeho hlavní úkoly?

23. 5. 2022

Nová vlna phishingových útoků: kyberzločinci se vydávají za Google, Microsoft i LinkedIn

Výzkumný tým společnosti Check Point zveřejnil nejnovější report zaměřený na phishingové útoky v prvním čtvrtletí letošního roku. Ze zprávy vyplývá, jaké značky kyberzločinci nejčastěji napodobovali při pokusech o krádeže osobních dat nebo platebních údajů.

20. 5. 2022

Šíří se další zavirované aplikace pro Android. Připraví vás o peníze. Nestáhli jste si je?

Všude se pořád píše, jak je důležité stahovat aplikace z oficiálních a ověřených zdrojů. Jenže pokud máte telefon s Androidem, ani to vždy není zárukou stoprocentní bezpečnosti. Dokazuje to čerstvý případ zákeřného viru Joker, který uživatele okrádá o peníze.