top of page

VZDĚLÁVÁNÍ, VĚDA A VÝZKUM

Rok 2020 definitivně ovlivnil a změnil školství. Všechny stupně škol byly po většinu času zavřené pro prezenční výuku, rok 2021 začal ve stejném režimu. Do všech sfér života nastoupila online technologie, ze dne na den vstoupila také do škol. Drtivá většina z nich na to nebyla vůbec připravena a mnohé se s tím nepopasovali dodnes. Je naprosto nezbytné chopit se příležitosti a změnit pozůstatky školství 19. a 20. století a skočit s elánem

do reality roku 2021+. To je výzva pro nás pro všechny školy, pedagogy, rodiče, studenty, instituce, IT firmy. Vzdělání našich dětí, tedy i vzdělanost tohoto národa je zcela v našich rukou, chce to jen vůli a ochotu přizpůsobit a modernizovat tradiční školu.

​​

V rámci iniciativy KYBEZ chceme přispívat k tomu, aby celý proces směřoval ke kvalitní a  moderní hybridní škole, která bude zároveň bezpečným prostředím pro všechny zainteresované.

Digitální doba je pro Českou republiku jedinečnou příležitostí, jak se se vyrovnat s hendikepy jako je subdodavatelská ekonomika a závislost na importu. Právě digitalizace, výzkum, vývoj, umělá inteligence a robotizace jsou oblasti, ve kterých Česká republika může patřit ke špičce. Pokud chceme udržet krok s dobou, musí Česká republika v této oblasti investovat do výzkumu a vývoje. Na nich se v tuzemsku podílí akademický i soukromý sektor, univerzity i řada ICT firem, které dokážou konkurovat světovým hráčům.

bottom of page