top of page
PC_C1.png

Petr Chára,

Předseda rady pro vědu, výzkum a vzdělávání

Iniciativa KYBEZ

1.7.2025

Umělá inteligence ve školách a kyberprostoru: Budoucnost, která už začala

Umělá inteligence mění svět kolem nás – a školy nejsou výjimkou. Nástroje jako ChatGPT, generativní modely nebo automatické bezpečnostní systémy se stávají součástí každodenní reality. Zároveň ale přinášejí nové otázky: Jak AI využívat ve výuce smysluplně a bezpečně? Co musí umět učitelé i žáci, aby se z nich nestali jen pasivní uživatelé? A jak připravit školní prostředí na svět, kde se hranice mezi realitou a simulací postupně stírá?

V minisérii, kterou během prázdnin najdete v blogu, se podíváme na aktuální novinky ve vývoji AI a jejich dopady na vzdělávání i kyberbezpečnost. Tři krátké díly, tři úhly pohledu, jeden společný cíl: pomoci školám obstát v době, kdy budoucnost přichází rychleji, než stačíme přepisovat osnovy.

3. 4. 2023

Nexus je nová generace viru, který prolomí i dvoufaktorové ověření

Uživatelé Androidů musí být v těchto dnech řádně obezřetní. Na tento systém útočí nová generace Trojanu s názvem Nexus, která podle italské bezpečnostní firmy Cleafy dokáže napodobit až 450 různých bankovních a finančních aplikací.

31. 3. 2023

Qubit Conference Prague 2023

Qubit Conference® v Praze je každoroční setkání odborníků a nadšenců v oblasti kybernetické bezpečnosti, které přitahuje některé z nejbrilantnějších myslí v tomto odvětví, včetně výzkumníků, developerů, inženýrů a podnikatelů, kteří se setkávají, aby sdíleli nápady, diskutovali o nejnovějším vývoji a zkoumali potenciál kybernetické bezpečnosti. Letos se konference koná 16.-18.5.2023.

30. 3. 2023

O směrnici NIS2 s odborníkem na kyberbezpečnost

Směrnice NIS2 vstoupila v platnost v roce 2021 a nahradila předchozí směrnici NIS z roku 2016. Cílem směrnice NIS2 je posílit ochranu kritických informačních infrastruktur a služeb v EU a zlepšit spolupráci mezi státy v oblasti kybernetické bezpečnosti. O detailech si popovídáme s Dominikem Hádlem ze společnosti Monstarlab.

NAŠE TÉMATA

Vzdělávání, věda a výzkum

Do všech sfér života nastoupuje online technologie. Je naprosto nezbytné...

Zdravotnictví

Zdravotnické organizace a jejich systémy patří do kritické infrastruktury státu a jako takové...

Bezpečnost

a mezinárodní dění

Bezpečnostní složky

státu musí reagovat

na nové hrozby

v oblasti kyberprostoru...

Malé a střední

organizace

Věděli jste, že více než

polovina kybernetických

útoků míří na malé

a střední organizace? 

Legislativa a metodika

Funkční bezpečnostní struktura musí být

v kvalitní legislativě.

Česká republika byla...

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

bottom of page