top of page
PC_C1.png

Petr Chára,

Předseda rady pro vědu, výzkum a vzdělávání

Iniciativa KYBEZ

1.7.2025

Umělá inteligence ve školách a kyberprostoru: Budoucnost, která už začala

Umělá inteligence mění svět kolem nás – a školy nejsou výjimkou. Nástroje jako ChatGPT, generativní modely nebo automatické bezpečnostní systémy se stávají součástí každodenní reality. Zároveň ale přinášejí nové otázky: Jak AI využívat ve výuce smysluplně a bezpečně? Co musí umět učitelé i žáci, aby se z nich nestali jen pasivní uživatelé? A jak připravit školní prostředí na svět, kde se hranice mezi realitou a simulací postupně stírá?

V minisérii, kterou během prázdnin najdete v blogu, se podíváme na aktuální novinky ve vývoji AI a jejich dopady na vzdělávání i kyberbezpečnost. Tři krátké díly, tři úhly pohledu, jeden společný cíl: pomoci školám obstát v době, kdy budoucnost přichází rychleji, než stačíme přepisovat osnovy.

7. 11. 2022

Stránky vlády čelí v posledních dnech masivním DDoS útokům

Stránky vlády čelí v posledních dnech masivním DDoS útokům. I přes efektivní obranu může být web někdy nedostupný, uvedla Strakova akademie. „Nastupuje nová generace dobře organizovaných profesionálních skupin, které se snaží ochromit vlády i velké korporace".

7. 11. 2022

V Praze proběhla prestižní Prague Cyber Security Conference

Ve čtvrtek 3. listopadu 2022 proběhla v pražském Kongresovém centru Prague Cyber Security Conference, největší akce Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) v rámci českého předsednictví v Radě EU.

4. 11. 2022

ČBA: Index Kyberbezpečnosti 2022 se drží na vysoké úrovni

Češi jsou v online prostoru opatrní. Index Kyberbezpečnosti dosáhl 67 bodů a drží se tak blízko výsledku z loňského roku. Finanční operace lidé považují za citlivé a k internetovému či mobilnímu bankovnictví by nikdy neposkytla přístup většina z nich.

NAŠE TÉMATA

Vzdělávání, věda a výzkum

Do všech sfér života nastoupuje online technologie. Je naprosto nezbytné...

Zdravotnictví

Zdravotnické organizace a jejich systémy patří do kritické infrastruktury státu a jako takové...

Bezpečnost

a mezinárodní dění

Bezpečnostní složky

státu musí reagovat

na nové hrozby

v oblasti kyberprostoru...

Malé a střední

organizace

Věděli jste, že více než

polovina kybernetických

útoků míří na malé

a střední organizace? 

Legislativa a metodika

Funkční bezpečnostní struktura musí být

v kvalitní legislativě.

Česká republika byla...

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

bottom of page